Czerwcowy kurs dla początkujących

PORANNY KURS DLA POCZĄTKUJĄCYCH Z ELEMENTAMI WIEDZY O JODZE

Przebudź się i zacznij jogę z nami

KURS

Kurs Ashtanga przeznaczony jest dla wszystkich osób, którym dotąd nie znany jest styl Ashtangi i dziś już pragną poznać i na własnym ciele doświadczyć korzyści oraz zagłębić się w meandry tej ośmiostopniowej ścieżki jogi. Kurs ten rozbudowany jest o dodatkowy czas na teoretyczne podstawy wiedzy dotyczącej systemu Ashtanga jogi. Na każdym spotkaniu poświęcimy kwadrans na zrozumienie jogi w szerszym aspekcie, podzielimy się z Wami wiedzą jak wdrożyć praktykę jogi w codzienne życie poza matą  oraz w jaki sposób podążać ścieżką jogi.

Zacznij dzień od łagodnego wzmocnienia mięśni, stawów i kośćca. Zadbaj o zdrowie, zbalansuj ciało i umysł. Poświęć sobie czas o poranku, oferując oddech, elastyczne ciało i spokój wewnętrzny. Przekonasz się, że joga da Ci energię na cały dzień, uspokoi nerwy i spowoduje, że dzień z jogą będzie Twoim lepszym dniem. Poranek to czas kiedy jesteśmy bardziej wypoczęci i pełni sił, dzięki czemu łatwo skupimy się na odkrywaniu nowej ścieżki jaką jest joga.

Przebudź się i chodź na matę.

Kurs obejmuje 8 godzin praktyki, 2 godziny teorii jogi. 

TERMINY

Spotykamy się o 7:30 na 75 minut w poniedziałki i środy

Daty spotkań 3.06, 5.06, 10.06, 12.06, 17.06, 19.06, 24.06, 26.06

SZCZEGÓŁOWY OPIS

Przekażemy Ci solidną wiedzę, by przygotować Twoje ciało do praktyki Ashtanga jogi, co pozwoli Ci poczuć się pewnie i swobodnie w Twoim ciele.
Poznasz  system oraz integralne elementy praktyki takie oddech Ujjayi, Drishti, Bandha.

Nauczysz się wykonywać prawidłowo i bezpiecznie asany ze szczególnym uwzględnieniem pozycji, które niewłaściwie wykonane mogą prowadzić do kontuzji.

Poznasz  zestaw pozycji jogi, który po właściwym poznaniu umożliwi Ci praktykę indywidualną, w domu, bez wsparcia nauczyciela.  Warunkiem koniecznym jest jednak zrozumienie  zasad wykonywania asan, oraz  właściwego ułożenia ciała w pozycji.

Zrozumiesz czym są Vinyasy, przejścia pomiędzy pozycjami oraz  jak prawidłowo łączyć w nich ruch z oddechem, by we właściwy sposób oddychać podczas praktyki. 

Poznasz pozycje podstawowe, służące rozgrzaniu oraz wzmocnieniu kręgosłupa, ramion oraz mięśni brzucha I nóg,
Zrozumiesz technikę wykonania dwóch rodzajów Powitań słońca A i B.

Z czasem będziemy dodawać ilość pozycji oraz stopień poziom zaawansowania.

Na zajęciach stopniowo będziemy uczyć się pozycji stojących z sekwencji pierwszej serii. W bardzo dokładny sposób omówimy wszystkie pozycje stojące.  

Uczestnicy kursu w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości będą mogli po zajęciach omówić każdą kwestię z nauczycielem.

Opanujesz co najmniej dwie podstawowe techniki Pranayam, służące jako podstawa w nauce oddechu oraz medytacji.

Poznasz modyfikowaną sekwencję końcową.

Kursy to zamknięte grupy w których pracujemy przez ściśle określony czas.

Każda grupa ma  swoją własną, niepowtarzalną energię, dlatego grupy różnią się między sobą zarówno tempem fizycznego progresu jak i wewnętrzną dynamiką metafizyczną. Od dnia rozpoczęcia kursu grupy są zamknięte.

DLA KOGO

Kurs Ashtanga dla początkujących jest dla wszystkich, chcących zrozumieć co w pełnym znaczeniu tego słowa oznacza „praktykować jogę” i czym jest sama praktyka.  Również dla tych, którzy chcą doświadczyć korzyści, nauczyć się technik oddechowych, będących kwintesencją praktyki. A także, dla tych, którzy chcą poczuć jak idealnym sposobem na ruch jest joga, jak buduje doskonałe samopoczucie, zbalansowany umysł i ładną sylwetkę.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

Zabierz wygodne ubranie do ćwiczenia, nie spożywać posiłków później niż 2-3  godziny przed zajęciami

INWESTYCJA 

390 zł

PROWADZI

Olga Passia  certyfikowany nauczyciel Vinyasa Ashtanga Jogi (RYT 200 Alliance). Ukończyła kurs nauczycielski u wielu znakomitych i doświadczonych nauczycieli m.in. Johna Scotta, Manju Pattabhi Joisa, Basi Lipskiej. Nadal rozwija się pod okiem najlepszych nauczycieli, którzy są jej inspiracją.

MISJA

Misją Studia Joga Balans jest nauczanie bezpiecznej jogi w kameralnych grupach. Ważne jest dla nas indywidualne podejście do każdego, ponieważ każda osoba ma inne ciało i inną historię życia. Dbamy nie tylko o Waszą kondycję, ale i pomagamy zbudować siłę kręgosłupa,  rozciągać mięśnie, a pracując z Waszym ciałem nauczymy Was sztuki koncentracji i medytacji. Razem uspokoimy myśli przywracając wewnętrzny balans. 

GRUPA

Maksymalna wielkość grupy to 12 osób.
Kurs rozpocznie się w minimalnej grupie 7 osób, w przeciwnym wypadku wpłacony zadatek zostanie oddany w terminie 4 dni roboczych od daty planowanego rozpoczęcia kursu lub zostanie (po uzgodnieniu z uczestnikami) przesunięta data rozpoczęcia kursu.

Na kursie do waszej dyspozycji znajdziecie maty, a także różnorodne herbaty.

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 150 zł gotówką w recepcji szkoły lub na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@jogabalans.pl.

Zadatek  podlega zwrotowi jedynie, jeżeli ostatnie wolne miejsce zostanie uprzednio zarezerwowane przez inną osobę. 

Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu przed zajęciami.

Konto: ING Śląski 64 1050 1025 1000 0090 9611 6125

Właściciel: Joga Balans

W temacie: Imie, Nazwisko, Kurs dla początkujących czerwiec

Wyślij potwierdzenie na info@jogabalans.pl

REGULAMIN WARSZTATÓW
1. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach/kursach jest dokonanie wpłaty zadatku przed wydarzeniem
2. W razie rezygnacji z uczestnictwa nie dokonujemy zwrotów opłaconych wcześniej kursów/warsztatów
3. W razie nieobecności na warsztatach/kursach opłaconego karnetu nie można wykorzystać w ramach innych wydarzeń organizowanych  w Joga Balans

Nie ma możliwości odrabiania nieobecności.

Przed zakończeniem kursu dla wszystkich uczestników można będzie nabyć karnety z 10% zniżką na wszystkie zajęcia w naszym studio. 

 

 

 

Zainteresowana/y kursem jogi w Warszawie?

 

 

 

JOGA BALANS - Kursy Ashtanga Vinyasa

Skontaktuj się z nami

Telefon

664 060 083

Adres

Ul. Sandomierska 17/7
02-567 Warszawa

Szkoła Jogi na Starym Mokotowie

[contact-form-7 id="26062" title="Formularz 1"]