Poranny kurs Ashtangi

Ashtanga Vinyasa Yoga – kameralnie, uważnie i delikatnie

Kursu wprowadzający do pięknej praktyki Ashtanga Jogi podanej w lekki, delikatny sposób.

Poznaj system Ashtangi w naszym pięknym studiu Joga Balans na Starym Mokotowie.  Na początku kursu przygotujemy ciało, koncentrując się na delikanym rozluźnieniu powięźi, rozciągnięciu mięśni i rozbudzeniu świadomości ciała. Zaraz potem poczujecie Waszą moc i dopiero wtedy  podamy Wam Ashtangę w sposób tak łagodny, jakiego wymaga od nas czas w środku zimy.  Początek Nowego Roku to dla wielu z nas, początek nowego etapu, równoczesnie ciało zmęczone jest zimnem i ciemnością naszego klimatu. przede wszystkim jednak jest to  czas nowych postanowień  i ich realizacji. Dlatego właśnie pozwólcie sobie w tym okresie zadbać o siebie, swoją równowagę oraz fizyczną przyjemność, którą odnajdziecie w wysiłku. Znajdzcie chwilę na mentalne i fizyczne rozluźnienie. W czasie trwania kursu poznacie system Ashtangi Vinyasa Yogi, jej terapeutyczne działanie oraz  na czym polega połączenie ruchu z oddechem. 

PROGRAM KURSU STYCZNIOWEGO

Kurs wprowadzający do praktyki Ashtanga jogi w kameralnym studio Joga Balans. 

2 razy w tygodniu po 1 godz. 15 min.

Cena kursu  obejmuje: 12 spotkań w okresie 8 tygodni. Razem 15 godzin zegarowych praktyki. 

Kameralna grupa –  wielkość grupy to 12 osób. 

Zajęcia w trakcie kursu odbywają się w poniedziałki, środy  7.15 do 8.30.

SZCZEGÓŁOWY OPIS

Przekażemy Ci solidną wiedzę, by przygotować Twoje ciało do praktyki Ashtanga jogi, co pozwoli Ci poczuć się pewnie i swobodnie w Twoim ciele.

Poznasz  system oraz integralne elementy praktyki takie oddech Ujjayi, Drishti, Bandha.

Nauczysz się wykonywać prawidłowo i bezpiecznie asany ze szczególnym uwzględnieniem pozycji, które niewłaściwie wykonane mogą prowadzić do kontuzji.
Poznasz  zestaw pozycji jogi, który po właściwym poznaniu umożliwi Ci praktykę indywidualną, w domu, bez wsparcia nauczyciela.  Warunkiem koniecznym jest jednak zrozumienie  zasad wykonywania asan, oraz  właściwego ułożenia ciała w pozycji.

Zrozumiesz czym są Vinyasy, przejścia pomiędzy pozycjami oraz  jak prawidłowo łączyć w nich ruch z oddechem, by we właściwy sposób oddychać podczas praktyki. 

Poznasz pozycje podstawowe, służące rozgrzaniu oraz wzmocnieniu kręgosłupa, ramion oraz mięśni brzucha I nóg,
Zrozumiesz technikę wykonania dwóch rodzajów Powitań słońca A i B.

Z czasem będziemy dodawać ilość pozycji oraz stopień poziom zaawansowania.
Na zajęciach stopniowo będziemy uczyć się pozycji stojących z sekwencji pierwszej serii. W bardzo dokładny sposób omówimy wszystkie pozycje stojące.  

DLA KOGO

Kurs ten jest dla wszystkich, chcących zrozumieć co w pełnym znaczeniu tego słowa oznacza „praktykować jogę” i czym jest sama praktyka jednakże chcących podejść do niej w sposób łagodny dla swojego ciała, bez oczekiwań i wymagań, z otwartością i zrozumieniem ciała oraz całej swojej istoty umiejscowionej w naturze i stanowiącej integralną część uniwersum.
Kurs przeznaczony jest dla tych którzy chcą doświadczyć korzyści, nauczyć się czym jest terapeutyczny system Ashtangi oraz oddech Ujjayi będący kwintesencją praktyki. A także, dla tych, którzy chcą poczuć jak idealnym sposobem na ruch jest joga, jak buduje doskonałe samopoczucie, zbalansowany umysł i ładną sylwetkę.
Czas zimowy, to  czas wyczerpania naszej energii, dlatego rozpoczęcie praktyki jogi w tym okresie powinno łączyć się z uwzględnieniem przeszkód jakie stawia wobec nas pora roku oraz nasz współczesny spoóśb życia: bardzo wyczerpujący wymagający i intensywny.  Poranna joga, uważna i delikatna jest wezwaniem do aktywności uwzględniającej wszystkie warunki zewnętrzne.

TERMINY: 27.01, 29.01, 3.02, 5.02, 24.02, 26.02, 2.03, 4.03, 9.03, 11.03, 16.03, 18.03

Uwaga: nieobecności na zajęciach kursu nie można odrobić w innym czasie! Prosimy o nie wysyłanie zapytań mail w tej sprawie. 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

Zabierz wygodne ubranie do ćwiczenia, nie spożywać posiłków później niż 2 godziny przed zajęciami

INWESTYCJA 

525  zł

Płatność 250 zł (zadatek) 

W dniu ropzoczęcia kursu dopłata całej kwoty 275 zł 

Istnieje możliwość zapłaty w 2 ratach ( styczeń- marzec). Zainteresowanych prosimy o informacje z zapytaniem drogą mailową.  

KURS PROWADZĄ dwie nauczycielki Ashtanga Vinyasa jogi co pozwala poznać dwa odmienne podejścia do tego samego systemu jakim jest Ashtanga oraz odmienne style nauczania. 

Olga Passia- certyfikowany nauczyciel Vinyasa Ashtanga Jogi i założycielka szkoły jogi Joga Balans. Naucza od 2016 roku, pierwsze kroki jako nauczyciel stawiała w Londynie, tam też ukończyła dziesiątki szkoleń i kursów  nauczycielskich u znakomitych i doświadczonych nauczycieli m.in. Johna Scotta, Manju Pattabhi Joisa, Philippy Asher, Dawida Keila, Kino MacGrego, Davida Swensona i wielu innych.

Miroslava Curova – daje z siebie dokładnie tyle, ile jest w niej samej oraz czego sama na ścieżce jogi doświadcza. Za swojego przewodnika na nauczycielskiej ścieżce wybrała Jara Paveka, bezpośredniego ucznia Nancy Gilgoff i Manju Joisa. Za jeden ze sposobów rozwoju i wyrazem miłości do siebie uważa jogę. Joga dla Miry to wolność i odpowiedzialność za siebie, ale też czerpanie radości i przyjemności z codziennego życia. Joga jest przestrzenią i  radością, wyzwaniem, a jednocześnie akceptacją swojego ciała, umysłu i duszy. Oprócz jogi w życiu towarzyszą jej masaże, którymi się zajmuję w wolnym czasie. Jest nauczycielką Ashtanga jogi oraz Vinyasy.

MISJA

Misją Studia Joga Balans jest nauczanie bezpiecznej jogi w kameralnych grupach. Ważne jest dla nas indywidualne podejście do każdego, ponieważ każda osoba ma inne ciało i inną historię życia. Dbamy nie tylko o Waszą kondycję, ale i pomagamy zbudować siłę kręgosłupa,  rozciągać mięśnie, a pracując z Waszym ciałem nauczymy Was sztuki koncentracji i medytacji. Razem uspokoimy myśli przywracając wewnętrzny balans. 

MIEJSCE

JOGA BALANS

ul. Sandomierska 17
02-567 Warszawa

Uczestnicy kursu w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości będą mogli każdą kwestię przedyskutować z nauczycielem.
Maty do jogi są do dyspozycji w cenie kursu.

Ilość miejsc ograniczona ( max 12 osób) Zadatek jest wymagana w celu potwierdzenia udziału w kursie oraz rezerwacji miejsca

Rezerwacji można dokonać kupując karnet, używając przycisku powyżej, lub wpłacając 250  zł na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: olga@jogabalans.pl

Zadatek  podlega zwrotowi jedynie, jeżeli ostatnie wolne miejsce zostanie uprzednio zarezerwowane przez inną osobę, innych przypadkach ZADATEK JEST BEZZWROTNY.

Konto: ING Śląski 64 1050 1025 1000 0090 9611 6125

Właściciel: Joga Balans

W temacie: Imie, Nazwisko, Styczniowy kurs dla początkujących 

Wyślij potwierdzenie na olga@jogabalans.pl

 

 

 

Zainteresowana/y kursem jogi w Warszawie?

 

 

 

JOGA BALANS - Kursy Ashtanga Vinyasa

Skontaktuj się z nami

Telefon

664 060 083

Adres

Ul. Sandomierska 17/7
02-567 Warszawa

Szkoła Jogi na Starym Mokotowie

[contact-form-7 id="26062" title="Formularz 1"]