Ćwiczenia na ból kręgosłupa

Joga Kręgosłupa w Warszawie

Joga Kręgosłupa – bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym to niestety najczęściej odczuwalny ból kręgosłupa

Taki ból nie powinien być lekceważony, zwłaszcza ten przewlekły. Ashtanga yoga jest jogą terapeutyczną, tak nazywa się cała pierwsza seria, czyli joga Chikitsa. Centralną rolę odgrywa właśnie kręgosłup i prawidłowa postawa ciała oraz ustawienie się w pozycji co jest bardzo korzystne przy dolegliwościach kręgosłupa. Odpowiednie ćwiczenia kręgosłupa wpływają pozytywnie na cały nasz organizm. Ten rodzaj jog skierowany jest dla wszystkich, którzy chcą zapobiec bólom oraz uwolnić się od sztywności kręgosłupa. Poprzez aktywność fizyczną układ nerwowy się wzmacnia, układ ruchowy staje się bardziej elastyczny, co pomaga odzyskać swobodę ruchu. Zdrowy kręgosłup to podstawa dobrego samopoczucia fizycznego jak i psychicznego, więc warto zawczasu zadbać o niego.

Joga balans to autorski program oparty o klasyczną jogę i współczesną wiedzę o sile oddechu

Ćwiczenia jogi w naszej szkole oparte są na naturalnych wzorcach ruchowych połączonych z oddechem. Na zajęciach wzmocnisz mięśnie kręgosłupa, poprawisz postawę, odzyskując ładną sylwetkę, odzyskasz zakres ruchu w stawach. Szkoła Joga Balans to chwila dla Ciebie, gdy z uwagą wsłuchasz się w głos ciała, jego potrzeby, zarówno na poziomie fizycznym jak i energetycznym. Poprzez delikatne i pełne skupienia pozycje odblokujesz przepływy energii, rozciągniesz ścięgna i wzmocnisz osłabione niewłaściwą postawą mięśnie. Wolne tempo praktyki jest doskonałą okazją dla osób dla których joga jest nowością, lub chcą powrócić do niej po dłuższej przerwie, pozycje całkowicie bezpieczne dla nadgarstków, a będące ulgą dla kręgosłupa asany są również idealnym rozwiązaniem dla osób szukających życiowego balansu i równowagi.

Joga kręgosłupa – Warszawa

W obecnych czasach ból kręgosłupa oraz wady postawy są normą i występują u większości osób. Jest to spowodowane najczęściej siedzącym trybem życia i brakiem niezbędnej aktywności fizycznej podczas dnia. Najlepszym lekarstwem na tego typu problemy zdrowotne jest joga kręgosłupa.

Joga kręgosłupa wpływa nie tylko na ruchomość i elastyczność, ale także wzmacnia mięśnie pleców i całego ciała, co ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. Korzyści z jogi kręgosłupa odczują najbardziej osoby prowadzące siedzący tryb życia, które dzięki tym zajęciom rozluźnią swój kręgosłup i tym samym zniwelują nieprzyjemny dyskomfort spowodowany napięciem mięśni.

Joga kręgosłupa działa także relaksująco oraz antystresowo. Różnego rodzaju napięcia kręgosłupa oraz jego schorzenia, często spowodowane są długotrwałym stresem i napięciem. Zajęcia jogi skutecznie pomagają w radzeniu sobie ze stresem i usunięciu spowodowanego nim napięcia mięśniowego, które może być przyczyną dyskomfortu oraz dolegliwości bólowych.

Joga kręgosłupa to również wspaniałe wsparcie w leczeniu skoliozy i dyskopatii. Ruchy wykonywane podczas zajęć jogi sprawiają, że kręgosłup jest prawidłowo odżywiony, a mięśnie w jego okolicy stają się coraz silniejsze.

Wszystkie osoby zmagające się z bólem kręgosłupa, wadami postawy lub chcące profilaktycznie zadbać o zdrowie swojego kręgosłupa, zapraszamy na nasze zajęcia, które sprawia, że poczują się Państwo zdecydowanie lepiej w swoim ciele.

Chcesz praktykować inne formy które pomogą ci się wzmocnić?

JOGA OGÓLNA
DLA POCZATKUJĄCYCH

JOGA
KREGOSLUP-REGENERACJA

JOGA ASHTANGI
DLA POCZATKUJĄCYCH

ASHTANGA 1

INTRO ORAZ MYSORE

JOGA OGÓLNA

VINYASA FLOW

ASHTANGA 2

JOGA BALANS - Kursy Ashtanga Vinyasa

Skontaktuj się z nami

Telefon

664 060 083

Adres

Ul. Sandomierska 17/7
02-567 Warszawa

Szkoła Jogi na Starym Mokotowie

[contact-form-7 id="26062" title="Formularz 1"]