O nas

Ćwiczenie jogi w grupie

Powitanie

Joga na plaży zachód słońca

Olga Passia

Joga w biurze

Czym się wyróżniamy

Joga balans

Joga to terapia i choć nauczyciele jogi nie są terapeutami pomagamy budować siłę i elastyczność, a także wytrzymałość i koordynację ciała

Dzieje się tak, ponieważ układ ciała w pozycjach powoduje szybszy przepływ krwi, a ta wraz z tlenem powoduje zastrzyk uczucia energii. Odblokowują się kanały przepływów energetycznych, sploty limfatyczne zwane czakrami, a wszystko to podnosi wrażliwość na wszelkie bodźce i odczucia płynące z ciała. Pracując z ciałem uczymy umysł sztuki koncentracji i medytacji.

Joga jest nauką oddychania, my nauczymy oddychać pełniej - dzięki oddechowi zwanym oddechem ujjayi, joga koi nerwy, uczy panować nad emocjami. Oddech głęboki odblokowuje spięcia i dostarcza tlenu, tym samym wymusza relaks. Dlatego jest również pomocny dla osób, które przeżywają ataki paniki. Natomiast poprzez wykonywanie pozycji (asan) i pozostawania w nich przez kilka oddechów, joga uczy własnego ciała i akceptacji ograniczeń, a także konfrontuje z bólem, który jest częścią życia. Nie chodzi tu by dostarczać sobie bólu przez jogę, ale o to, by ból który jest jedynie pewną niewygoda, czy brakiem komfortu wywoływał panikę i chęć ucieczki. Nauka akceptacji braku ciągłego komfortu naszego ciała fizycznego przenosi się również poza matę. Regularnie praktykujący najczęściej są spokojniejsi, nie obawiają się trudniejszych życiowych sytuacji. Potrafią zmierzyć się w trudnościami, które w wielu innych wywołują strach przed szeroko rozumianym bólem. 

Uczymy akceptacji ciała

W jodze nie ma wyścigów, nie ma miarki, którą mierzy się efekty. Nie ma dobrych czy złych joginów. Nie ważne jest, że ktoś zakłada nogę za głowę, a kto inny nie potrafi usiąść prosto. Joga z jednej strony uczy pokory, a z drugiej akceptacji swoejgo ciała i niedoskonałości. Ci, którzy są zbyt pewni siebie i zbyt dumni ze swoich osiągnieć nierzadko i niespodziewanie zostają zatrzymani na drodze przez kontuzję. Osoby z kompleksami, niewiarą w siebie oraz brakiem akceptacji swoich niedoskonałości spotykają na macie swoje niezgrabne (w ich odczuciu) ciała, które ku ich zaskoczeniu wykonuje posłusznie i cierpliwie wszystko to, co nakazuje mu umysł. Rodzi się akceptacja i zadowolenie. Kiedy wzmacniają się i wydłużają mieśnie prostuje się sylwetka i własnie spojrzenie na swoje ciało, pojawia się dobra emocja, wdzięczność i docenienie tego co mamy, zamiast krytyki i tęsknoty za czymś czego nie otrzymaliśmy.

joga dla początkujących Waszawa Wilanów

Powitanie

Wiem jaka jest moc w tworzeniu czegoś, gdy kocha się to co się robi. Jak wielki jest potencjał, by zarazić innych energią i dyscypliną. Jaka jest moc w tworzeniu czegoś razem, układając witraż z naszych różnic. Wiem, że ta siła nakarmi nas wszystkich. Nasze możliwości są podobne, nasze ułomności i słabości takie same, a my wciąż pozostaniemy tak bardzo inni. Kocham moją pracę, ponieważ sama od jogi dostaję wszystko czego szukałam w życiu. Miłości, przyjaciół, ale też obdarowywania innych tym co mam. Zdobyłam wiedzę i doświadczenie. Poznałam i mogłam uczyć się u najlepszych nauczycieli. Poznałam ciało ludzkie, możliwości i wolę zmian jaką ono kryje w sobie.

Czuję wdzięczność za każdą osobę, która poznaje na macie, która ufa mi i otwiera drzwi przede mna. Dziś ja chcę otworzyć moje drzwi przed wami. Pomogę wam osiągnąć cele jeśli sami je znacie. Jeśli jeszcze nie wiecie jakie one są, to obiecuję, że jeśli Wasza praktyka będzie regularna, to te cele podpowie Wam joga.

 

Witam Was dziś, ale znów Was powitam, gdy otworzycie drzwi do Joga Balans przy ulicy Sandomiesrkeij 17/7. Powitam Was słońcem wpadającym do pokoju od strony cichego Mokotowskiego podwórza. Powitam Was, gdy rozłożycie maty i weźmiecie długi spokojny oddech, a ja podzielę się z Wami moim doświadczeniem i wszystkim tym co dotąd udało mi się dowiedzieć o jodze. Wierzę, że i Wy podzielicie się ze mną wiedzą i swoim postrzeganiem jogi, gdy dojrzycie korzyści i zrozumiecie sens tej praktyki.

Nie wiem czym będzie joga dla Was, czym jest dziś, ale czekam na Was, byście wnieśli swoją energię w to miejsce, które stworzyłam. Stworzyłam je z ogromnej potrzeby dzielenia się z Wami tym, co rozumiem i tym czego nadal nie rozumiem. Zapraszam Was do tej przestrzeni, do wysiłku, potu, oddechu, relaksu, zadumy, medytacji. Do dzielenia się tym, kim jesteśmy i tym kim być chcielibyśmy, ale nie wiemy jak tam dojść. Joga wskazuje drogę, jest cichym nauczycielem, ja tylko przewodnikiem. Będę zaszczycona Waszą obecnością tutaj i zaufaniem. Dla mnie joga miała być tylko wytchnieniem, odpoczynkiem od życiowego zamieszania, od stresu w pracy, od coraz silniejszego bólu. Zaczęłam praktykować jogę i wkrótce odzyskałam zdrowie, spokój i witalność. Chcialabym, żebyscie i Wy doswiadczyli zbawienego dzialania jogi. Czekam na Was.

Olga Passia Joga Balans

Olga Passia

Nazywam się Olga Passia, a Ashtanga joga skradła moje serce i dziś jestem certyfikowanym nauczycielem Vinyasa Ashtanga Jogi zarejestrowanym w największym stowarzyszeniu nauczycieli jogi na świecie – RYT 200 Alliance. Do niedawna mieszkałam, praktykowałam jogę i uczyłam jej  w Londynie. Tam zdobyłam dyplomy u najznakomitszych nauczycieli światowej klasy (Johna Scotta, Manju Jois’a, Davida Keil’a, Kino MacGregor, Davida Swensona). Również pod okiem amerykańskiego nauczyciela Davida Keila ukończyłam szkolenie, które pomogło mi wzbogacić wiedzę z zakresu anatomii niezbędnej do zrozumienia ciała człowieka. Wszystko, by dziś móc uczyć, traktując moich uczniów indywidualne, rozumiejąc ludzkie ograniczenia i wpływ  historii życia jaką każdy z nas wnosi na matę. Joga to życiowa ścieżka, którą wybrałam, swoją obecność  na niej uważam za piękny i najmniej oczekiwany prezent od życia, dlatego nauczanie jogi jest dla mnie zaszczytem. Chce by każdy, kto rozpoczyna swoją drogę tutaj, czerpał garściami z tej pięknej praktyki. Z radością podzielę się moją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem.

Czym się wyróżniamy

Joga Balans powstała, by dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Nasi nauczyciele, pomogą Wam wejść na ścieżkę i potowarzyszą w drodze do samorozwoju.

Zajęcia, kursy i proponowane przez nas warsztaty pozwalają każdemu znaleźć coś dla siebie, bez względu na to czy nigdy nie stałeś jeszcze na macie czy jesteś już wytrawnym joginem. 

Nasze miejsce wyróżnia się w społeczności lokalnej, skupiając się na indywidualnych  potrzebach, zarówno aktywności fizycznej, duchowego rozwoju czy odnalezienia równowagi umysłu. Pracujemy w kameralnych grupach i każdy otrzymuje potrzebną mu uwagę i czas, tak samo jak modyfikacje w zależności od możliwości i ograniczeń ciała. Jednym słowem oferujemy bezpieczną jogę podaną w sposób jaki należy się każdemu z nas: ciepły i pełny zaangażowania. 

U nas znajdziesz balans, jaki jest wpisany w naturalne potrzeby człowieka.

Liczba uczestników w naszym studiu jest celowo ograniczona (max do 12 osób) po to, by nauczyciel mógł poświęcić wszystkim czas i uwagę. Pomóc Ci wejść w pozycję, wytłumaczyć ustawienie ciała, zrozumieć anatomiczne ograniczenia i zasady układania się ciała w pozycji, a także poznać twoje ciało i poprowadzić je na ścieżce rozwoju. Nieduże grupy pozwalają nauczycielowi nawiązać kontakt z uczniami, także dają przestrzeń i czas by korygować pozycje.

Joga Balans
ul. Sandomierska 17
02-567 Warszawa