Wprowadzenie do Ashtangi oraz Mysore

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą poznać w jaki sposób praktykować jogę samodzielnie. Posłuży nam do tego system Ashtanga Vinyasa Yoga, który doskonale umożliwia samodzielną praktykę.
W każdy piątek od dnia 4.09 od godziny 7.00 zapraszamy zarówno osoby, które znają już 1 serię i chcą rozwijać swoją praktykę samodzielnie korzystając ze wskazówek i wsparcia nauczyciela, jak i te osoby, dla których praktyka własna jest całkowitą nowością.
Osobom początkującym przekażemy solidną wiedzę i przygotujemy wspólnie ciało do praktyki Ashtanga jogi. Poza kolejnymi asanami i system Ashtnagi, poznacie wszystkie integralne elementy tej praktyki takie oddech Ujjayi, Drishti, Bandha. Z czasem zrozumiecie czym są Vinyasy, czyli przejścia pomiędzy pozycjami, oraz jak prawidłowo łączyć w nich ruch z oddechem, po to, by we właściwy sposób oddychać podczas praktyki. Poznacie pozycje podstawowe, służące rozgrzaniu ciała oraz wzmocnieniu kręgosłupa, ramion, oraz mięśni brzucha i nóg. Zrozumiecie technikę wykonania dwóch rodzajów Powitań słońca A i B. Poznasz zestaw pozycji jogi, który po właściwym poznaniu umożliwi Wam praktykę indywidualną.
Wprowadzenie do Ashtanga Yogi od 7.00 do 7.45.
To czego nauczysz się w trakcie 45 minut zajęć będziesz mógł/a szlifować samodzielnie pod okiem nauczyciela, aż do zakończenia naszych zajęć Mysore, czyli do godziny 8.30 lub tez zakończyć swoją praktykę w dowolnym momencie.
Pozostałe osoby, znające 1 serię zapraszamy do praktyki w dowolnym momencie, jednak nie później niż 7.45.
WRZEŚNOWA CENA PROMOCYJNA 4 WEJŚCIA 140 ZŁ.
Zajęcia MYSORE to tradycyjna metoda nauczania Ashtanga Vinyasa Yogi, która w usystematyzowany sposób prowadzi nas od fizycznego aspektu asan do coraz głębszych i bardziej subtelnych form pracy (oddech, koncentracja, integracja). Buduje siłę, wytrwałość, świadomość, pomaga żyć w pełni w zgodzie ze sobą i otaczającym światem. Na zajęciach Mysore każdy praktykuje indywidualnie, przy asyście nauczyciela, rozwijając praktykę stosownie do swoich możliwości. W tej praktyce rozwiniesz w sobie nie tylko siłę mięśni, ale też samodyscyplinę.
W praktyce Mysore nie najbardziej liczą się jednak postępy fizyczne. Niekiedy nauczyciel zatrzymuje nas na drodze rozwoju ciała, kierując uwagę ku rozwojowi innych ważnych dla całej praktyki elementów. Może to być uważność, może to być pokora, a czasem po prostu akceptacja otaczającej rzeczywistości. Pamiętajcie, że na praktyce Mysore nie jesteśmy jedynymi uczniami w sali, czasem to my otrzymamy najwięcej uwagi od naszego nauczyciela, a czasem możemy czuć się pominięci. Jeśli jednak często mamy żal o brak uwagi dla nas, może to być znak, że trzeba byśmy przepracowali nasze stanowisko wobec świata. Wtedy najczęściej uwaga innych wraca do nas samoistnie. Pamiętajcie, że praktykujemy na macie, boso, w wygodnym ubraniu i o pustym żołądku. Staramy się praktykować w ciszy – z szacunkiem dla pozostałych uczestników.
Akceptujemy innych uczestników zajęć, ilość osób na sali, bliski kontakt i ułożone blisko siebie maty, odgłosy innych, ich oddech, trudności z wykonywaniem asan, a także lekkość i elastyczność innych. Nie dajemy się ponieść emocjom zazdrości, krytyki skierowanej do siebie, do innych, czy do nauczyciela. W praktyce Mysore staramy się nie oceniać, nie obserwować, temu ma służyć dhristi skierowane w konkretne punkty oraz właściwe wykonanie asany, przede wszystkim – naszą wewnętrzną postawę-asanę.
Staramy się praktykować bez oczekiwań, skupiając się na samym procesie.
Nie praktykujemy podczas dni księżycowych (nów, pełnia), oaz podczas menstruacji.
Zainteresowana/y kursem jogi w Warszawie?
JOGA BALANS - Kursy Ashtanga Vinyasa
Skontaktuj się z nami
Telefon
664 060 083
Adres
Ul. Sandomierska 17/7
02-567 Warszawa
Szkoła Jogi na Starym Mokotowie
[contact-form-7 id="26062" title="Formularz 1"]