Yoga for Sports

Specjalnie dla Was stworzyliśmy kurs YOGA FOR SPORTS, który pomoże Wam zredukować  napięcia wywołane uprawianiem niektórych sportów.

Na tych spotkaniach skoncentrujemy się na dokładnym przyjrzeniu się ciału, jego możliwościom i ograniczeniom. Popracujemy nad świadomością ciała, co pozwoli nam na zrozumienie czego możemy spodziewać się od  asan w ujęciu indywidualnym.

Być może Twoją pasją jest wioślarstwo, albo kolarstwo, a może grasz w tenisa, wspinaczka, czy okazjonalnie trenujesz koszykówkę lub siatkówkę?  Biegasz kilka kilometrów dziennie? Czujesz jednocześnie, że Twoje ulubione sporty powodują napięcia w mięśniach szyi, karku czy nóg? Joga pomoże Ci rozciągnąć się i rozluźnić ponieważ jest niezwykłym narzędziem, które wesprze Cię w osiągnięciu wymarzonych rezultatów w zrównoważony i bezpieczny sposób. Dodaj praktykę jogi do swoich treningów, a zauważysz różnicę nie tylko w zmniejszeniu uczucia wysiłku w trakcie uprawiania Twoich ulubionych sportów, ale też w poczujesz zwiększenie koncentracji, a dzięki temu łatwiej będzie zapobiec kontuzjom. Poprzez łączenie ruchu z oddechem poznasz techniki, dzięki którym zwiększysz objętość płuc co z kolei wpłynie na polepszenie ogólnej kondycji czyli Twoją wydolność fizyczną. 

Zapoznamy się z wachlarzem asan bazowych, które pozwolą nam określić, w zależności od indywidualnych potrzeb, jakim obszarom każdy z uczestników poświęcić powinien więcej troski. Na kursie poznacie pozycje otwierające klatkę piersiową, wzmacniające ramiona i brzuch, rozciągające boczne taśmy ciała, ale też nogi i plecy.

Wzmocnimy i uelastycznimy często zaniedbany  fundament –  nasze stopy.

Otrzymacie zestaw narzędzi, którymi z czasem pogłębiania praktyki będzie mogli zarządzać w zależności od potrzeb pojawiających się w ciele w zależności od uprawianych przez Was sportów.

Nie straszne będą Wam ociężałe od biegania nogi, spięty kark, ciężar barków czy napięcie w dole kręgosłupa, znając bazowe asany możecie reagować własną krótką praktyką – szybko i skutecznie opanowując rozwijający się dyskomfort.

Praktykując jogę zawsze pogłębiamy kontakt ze swoim ciałem, dzięki oddechowi i pranayamom odnajdujemy naszą intuicję, źródło mocy, kreatywności, radości.  Poprzez niektóre asany i medytację w ruchu uczymy się ugruntowania, bycia elastycznym i płynnym w ciele co przekłada się z czasem na całe życie. Otwieramy serca na siebie oraz na innych. Harmonizujemy ciało, umysł, duszę.

TERMINY:

27.02, 5.03,12.03, 19.03, 26.03, 2.04, 9.04, 16.04,

godzina: 6.30 -7.30

Kurs obejmuje : 8 tygodni,  1 raz w tygodniu po 60 minut.

Łącznie 8 godzin praktyki.

Zajęcia  kursu odbywają się w czwartki. 

Kameralna grupa – maksymalna wielkość grupy to 12 osób. Maty do jogi są do dyspozycji w cenie kursu.

SZCZEGÓŁOWY OPIS KURSU

Nauczysz się wykonywać prawidłowo i bezpiecznie podstawowe asany obejmujące:
Otwieranie klatki piersiowej i barków
Otwieranie bioder 
Wzmacnianie brzucha
Wzmacnianie ramion i nadgarstków, stóp i całych nóg
Skręty tułowia – tzw. jogowy detox
Asany uelastyczniające ciało
Delikatne flow łączące Cię z Twoją wewnętrzną energią

Zrozumiesz czym są Vinyasy, przejścia pomiędzy pozycjami oraz  jak prawidłowo łączyć w nich ruch z oddechem, tak, by we właściwy sposób oddychać podczas praktyki.

Nauczysz się wykonania dwóch Powitań słońca A i B.

Poznasz podstawowe techniki oddechowe -pranayamy bedące kluczem do wewnętrznego spokoju i medytacji.

Kurs yoga for sports to zamknięta grupa w której pracujemy przez ściśle określony czas. Każda grupa ma  swoją własną, niepowtarzalną energię, dlatego grupy różnią się między sobą zarówno tempem fizycznego progresu jak i wewnętrzną dynamiką metafizyczną. Od dnia rozpoczęcia cyklu spotkań grupy są zamknięte.

DLA KOGO:

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich chcących zniwelować w napięcia w ciele wywołane uprawianiem większością  sportów. Dla osób ciekawych swojego ciała, przyjrzeniu się jego możliwościom i ograniczeniom. Jest przeznaczony dla każdego bez względu na rozciągnięcie czy też wcześniejsza znajomość jogi lub jej brak. Zarówno dla całkowicie początkujących jak i takich którzy mają za sobą spotkania z jogą. Dla osób zainteresowanych joga ogólną, na której znajdziecie asany oraz elementy Vinysa jogi,  powięziowej Yin yogi czy  Ashtanga jogi. Każda joga wywodzi się z Hatha jogi –  tradycyjnej indyjskiej jogi, bazującej głównie na pozycjach ciała czyli asanach oraz na kontroli oddechu (pranayama).  W co tygodniowych  spotkaniach nauczymy się praktykować i odczuwać własne ciało bez oczekiwań i wymagań. Podejdziemy do jogi z otwartością i zrozumieniem całej swojej istoty, umiejscowionej w naturze i stanowiącej integralną część uniwersum.
​                                    
PROWADZI:

Olga Passia certyfikowany nauczyciel Vinyasa Ashtanga Jogi. Ukończyła kilka kursów I szkoleń nauczycielskich u znakomitych i doświadczonych nauczycieli m.in. Johna Scotta, Manju Pattabhi Joisa, Basi Lipskiej-Larsen, Philippy Asher, Dawida Keila oraz Przemka Nadolnego. Nadal rozwija się pod okiem najlepszych nauczycieli, docenia medytację oraz praktyki mindfulness, kształcąc się w tym kierunku. Pasjonatka podróży, kontaktów z ludźmi i świadomego ruchu. Obserwacje ze spotykań z ludźmi i podróży przelewa na papier. Z wykształcenia dziennikarka, z pasji podróżniczka, fotografka.

Jest mamą  dorosłego syna i wciąż niedojrzałego psa Toro 😊 Założycielka studia jogi- Joga Balans- istniejącej od 2016 roku, na Starym Mokotowie od lutego 2019.

MISJA:

Misją Studia Joga Balans jest nauczanie bezpiecznej jogi w kameralnych grupach. Ważne jest dla nas indywidualne podejście do każdego, ponieważ każda osoba ma inne ciało i inną historię życia. Dbamy nie tylko o Waszą kondycję, ale i pomagamy zbudować siłę kręgosłupa. Nauczymy Was nie tylko jak rozciągać mięśnie, ale jak pracując z Waszym ciałem zbliżyć się do sztuki koncentracji i medytacji. Razem uspokoimy myśli przywracając wewnętrzny balans. 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ:

Zabierz wygodne ubranie do ćwiczenia, nie spożywać posiłków później niż 2 godziny przed zajęciami

INWESTYCJA :

360 zł

Uwaga: nieobecności na zajęciach kursu nie można odrobić poza terminami w ramach kursu.

W ciągu dwóch tygodni po zakończeniu kursu, w wszystcy uczestnicy mogą skorzystać z dwóch wejść na dowolne zajęcia jogi- obowiązują zapisy SMS.

Kurs rozpocznie się w minimalnej grupie 7 osób, w przeciwnym wypadku wpłacony zadatek zostanie oddany w terminie 4 dni roboczych od daty planowanego rozpoczęcia kursu lub zostanie (po uzgodnieniu z uczestnikami) przesunięta data rozpoczęcia kursu.

MIEJSCE:

JOGA BALANS
ul. Sandomierska 17
02-567 Warszawa

REZERWACJA: 

Rezerwacji można dokonać kupując kurs, używając przycisku powyżej, lub wpłacając 200 zł zadatku na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: olga@jogabalans.pl 

Zadatek podlega zwrotowi jedynie, jeżeli ostatnie wolne miejsce zostanie uprzednio zarezerwowane przez inną osobę.

Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu przed zajęciami.

Konto: ING Śląski 64 1050 1025 1000 0090 9611 6125

Właściciel: Joga Balans

W temacie: Imie, Nazwisko, Yoga for sports

Wyślij potwierdzenie na olga@jogabalans.pl

 

 

 

Zainteresowana/y kursem jogi w Warszawie?

 

 

 

JOGA BALANS - Kursy Ashtanga Vinyasa

Skontaktuj się z nami

Telefon

664 060 083

Adres

Ul. Sandomierska 17/7
02-567 Warszawa

Szkoła Jogi na Starym Mokotowie

[contact-form-7 id="26062" title="Formularz 1"]