Zimowa opowieść jogi

Wyjazd z jogą

5 -8 grudzień 2019

13 bram energii i sił witalnych to 13 spotkań z jogą i medytacją w 4 dni

Czas około Bożego Narodzenia to szczególny czas, a także punkt zwrotny cyklu w kole roku. Dni stają się coraz dłuższe i bardziej wypełnione blaskiem. Tak jak odradza się Słońce, odrodzi się Wasza siła witalna i wewnętrzna energia. Zbliżający się koniec roku, to moment, aby zaplanować przyszłość pełną siły i pozytywnej energii. Nową energię najlepiej rozwinąć poprzez praktykę jogi. Zapraszamy więc na wyjazd z jogą, aby rozpocząć, rozwinąć czy ugruntować swoją praktykę jogi pod okiem Olgi Passia, nauczycielki systemu Ashtanga Vinyasa Yoga, certyfikowanej przez Johna Scotta, jednego z najlepszych nauczycieli Ashtanga Yoga na świecie.

Zapraszamy początkujących oraz średniozaawansowanych na grudniowy weekend do zanurzonej w przyrodzie Zagrody Kuwasy na wschodni kraniec Mazur. Pojezierza Ełckie i Augustowskie sąsiadują tu z dziewiczą krainą łosi i ptaków, Biebrzańskim Parkiem Narodowym. Przepiękna natura, do tego rozgrzewająca joga, oraz pyszna i lekka kuchnia wegetariańska pozwolą Ci na głęboki relaks. Dojazd z Warszawy to ok. 3 h

DLA KOGO

Dla wszystkich, zarówno silnych i wiotkich, ale gotowych i chętnych do rozpoczęcia przygody z jogą oraz tych, którzy chcą pogłębić swoją praktykę, poznać nowe narzędzia umożliwiające spotkanie siebie.

Dla zawsze młodych duchem i ciekawych doświadczeń i wiedzy, choćby tego, czym są płynne ruchy Vinyasy i jakie zawierają w sobie elementy, co poruszają (najgłębsze emocje, radosny śmiech, niepochamowany zachwyt itp.)

Dla otwartych na ożywcze moce płynące z samego środka naszego istnienia.

Poziom będzie dostosowany do grupy: joga ogólna oraz Ashtanga zarówno dla  poczatkujących jak i średniozaawansowanych, zajęcia warsztatowe.

KONCEPCJA WARSZTATÓW

Warsztaty oparte są o zasadę „1% teorii, 99 % praktyki „. Wewnętrzna przemiana odbywa się poprzez pracę z ciałem i jego ograniczeniami. Dlatego poznacie najlepsze narzędzia, jakim jest Ashtanga oraz autorska praktyka jogi ogólnej oraz jogi  skierowanej  na poszukiwanie uśpionego potencjału  zmysłowości, twórczości oraz naturalnego zmysłu istoty człowieka, jego siły i natury. Przygotujcie się również rozgrzewającą na Vinyasę jogę, która gwarantuje giętkie ciało, pozytywne zmęczenie, dzięki któremu poczujecie uspokojenie umysłu i umocnienie ducha. Nie ma lepszego sposobu na rozpoczynanie nowego  niż wysiłek prowadzący poprzez skupienie do pustki, miejsca w którym spotykamy nasze ja. Z tego miejsca zaczynają się plany, nowe perspektywy i morze możliwości.

Dzięki praktyce Ashtanga jogi połączycie natomiast ruch z oddechem, ciało z duszą i przypomnicie sobie czym jest świadomość ciała. Poranne i wieczorne medytacje oraz smakowanie ciszy pozwolą Wam wyłączyć się i zwolnić tempo życia, by zatopić się we własnym wnętrzu.

Zajęcia „Fly for energy” umożliwiają zniwelowanie napięcia w ciele, likwidację  stresu w umyśle. Unikatowym doświadczeniem będzie uczucie zrzucenia ze swojego ciała i umysłu wielu narosłych przez lata, ograniczających warstw i obudzenie  w sobie energii i skupienia.

Poprzez jogę, mantry i otwierające ciało Vinyasy, otworzysz drzwi i wejdziesz w głąb własnej energii i siły tworząc własną ścieżkę, uzdrowisz swoją istotę: wysiłkiem, medytacją, rosnącą  uważnością  i samoświadomością.

W trakcie warsztatów poznasz  siłę swoich bioder, miejsca naszej uśpionej energii, miękkość ud, ich  elastyczność. Pracować będziemy nad otwarciem tego obszaru uwalniając  łagodność, a zarazem potrzebne wszystkim we współczesnym świecie: zdecydowanie.

Medytacja będzie stałym elementem rozpoczynającym i kończącym każdy dzień. Podczas medytacji zaprosisz do swojego umysłu jasność myśli, usuwając z niego niepotrzebne warstwy jakimi są splątane myśli, osądy i przekonania. Medytacja pozostawia w nas tylko to co istotne. Umożliwia wgląd w siebie, przeskanowanie swojego ciała i kontakt ze swoim ukrytym potencjałem czekającym na przestrzeń, i czas.

Pranayama będzie doświadczeniem wyzwalającym w Was  ogrom  i potęgę oddechu, czyszczącego nasze ciało z toksyn i obciążeń psychicznych. Doświadczeniem wzbogacającym o spokój, równowagę, koncentrację  i pobudzającym płyną, życiową energię,  znaną jako prana.

PROGRAM WYJAZDU

Czwartek, 05.12. 2019

16:00 powitalny poczęstunek
17:00 – 18:30 spotkanie organizacyjne oraz wspólna powitalna praktyka
18:30 – 19:30 kolacja
20:30 – 21:15 zajęcia w oparciu  o techniki coachingowe i medytacja

Piątek & Sobota, 06.12  i 07.12

8:00 – 9:30 poranna praktyka jogi ogólnej z elementami Ashtangi (stopień zaawansowania w zależności od poziomu grupy)
10:00 – 11:00 śniadanie
11:00 – 14:00 CZAS WOLNY
14:00 – 15:00 obiad
16:00 – 17:00  zajęcia warsztatowe
17:00 – 17:45 praktyka  „Fly for energy”
18:30 – 19:30 kolacja
20:30 – 21:15  medytacja, pranayama, joga nidra (w zależności od nastroju)

Niedziela, 08.12

7:30 – 9:00 poranna praktyka jogi ogólnej z elementami Ashtangi
9:00 – 10:00 śniadanie
10:00 – 11:00 pakowanie
12:30 – 13:15 praktyka  „Fly for energy”
13:15 – 14:00 praktyka regeneracyjna i medytacja
14:00 – 14:30 obiad
15.00 WYJAZD

Jest to ramowy program wyjazdu. Godziny posiłków lub zajęć/warsztatów mogą przed/w trakcie wyjazdu nieznacznie się zmieniać. Wszystko jest uwarunkowane ilością osób i poziomem grupy oraz naszymi wspólnymi chęciami, potrzebami.

Wspólna praktyka ukierunkowana na pozbycie się blokad ułatwi nam otworzenie właściwej bramy i wyjście na właściwą drogę. Poddamy refleksji miniony rok, decydując o kierunku, w jakim  życie powinno zmierzać w kolejnym. Koniec roku to symboliczny czas, w którym triumfuje Energia.

Uwolnij się od wewnętrznych blokad i doświadcz głębokiego procesu zmiany w oparciu o metodę Ashtangi oraz jogi stworzonej w celu wyzwolenia energii.

MIEJSCE WARSZTATÓW

Zagroda Kuwasy to wiejska posiadłość oferująca wypoczynek w magicznym miejscu. Wysoki standard zakwaterowania i wyżywienia, a także zagwarantowany cisza i spokój płynące z otaczającej dziewiczej przyrody.

Jogę będziemy praktykować w drewnianej, klimatycznej, ciepłej i przytulnej sali. Znajduje się ona na piętrze, ma powierzchnię 118 m, wysokość 3,5 m. Jasna, przewiewna, posiada okna na dwie strony. Sala o doskonałej akustyce, przestronna, zimą ciepła. Na wyposażeniu sali są klocki do jogi, wałki i koce.

ZAKWATEROWANIE

Zagroda Kuwasy dysponuje 25 przestronnymi pokojami, każdy z własną łazienką. Od standardowych dwójek z małżeńskim łóżkiem (wykorzystywanych często jako jedynki), poprzez pokoje typu twin, po duże pokoje rodzinne dla 3-4 osób. Posiada również dwa studia dwupokojowe. Pokoje są wyposażone w białą pościel i ręczniki, suszarkę do włosów, kosmetyki hotelowe. Goście znajdą w pokoju również wodę mineralną oraz czajnik z zestawem do parzenia kawy i herbaty. Pokoje są sprzątane przez panie pokojowe podczas pobytu gości.

Goście Zagrody Kuwasy mają do dyspozycji stylowo urządzoną jadalnię. To tutaj jedzą posiłki, jak też mogą spędzić  przyjemny wieczór. Sprzyja temu kącik wypoczynkowy z fotelami przy kominku. Goście mają dostęp do bezpłatnego internetu WiFi, oraz bezpłatnego parkingu.

Poniżej opisane są dodatkowe atrakcje, które oferuje Zagroda,  jak również proponowane wyżywienie.

ADRES

Zagroda KuwasyWoźnawieś 30a,19-206 Rajgród

PROWADZĄCA

Olga Passia – certyfikowany nauczyciel Ashtanga Vinyasa Jogi (RYT 200). Ukończyła kursy u wielu znakomitych i doświadczonych nauczycieli m.in. Johna Scotta, Manju Jois, David Keil, Basi Lipskiej i Beaty Darowskiej. Do 2017 roku mieszkała i uczyła jogi w Londynie, od maja 2017  prowadzi własną szkołę Joga Balans.  W niespełna osiem miesięcy wprowadziła w świat jogi ponad sto osób, które po kursach dla poczatkujących zarażone jogą praktykują z pasji i potrzeby ciała i ducha, wzbogacając swoją wiedzę na regularnych zajęciach i warsztatach. Olga jest również dziennikarką, pisarką, projektantką mody, podróżniczką, żoną, mamą, oraz właścicielką psa Toro.

CENA I REZERWACJE

Cena to 1290 zł na osobę przy zakwaterowaniu w pokoju 2 osobowym, 1190 zł na osobę w pokoju 3 osobowym. Cena obejmuje zajęcia, pakiet warsztatowy, wyżywienie oraz nocleg. Dojazd na miejsce we własnym zakresie.

Na wyjazd można wybrać się również z niepraktykującym jogi partnerem, zniżki na pobyt dla tych osób są możliwe po kontakcie mailowym i ustaleniu szczegółów. W Zagrodzie Kuwasy mile widziane są także dzieci, jednakże na czas zajęć nie organizujemy opieki nad pociechami, zatem jest to kwestia do rozwiązania we własnym zakresie. Istnieje również możliwość zabierania czworonogów, warunkiem jest ich łatwość adaptacji do nowej grupy osób w których otoczeniu się znajdują oraz łagodność charakteru.

Rezerwacji można dokonać zapisując się na listę mailem określając wybrany pokój na adres: olga@jogabalans.pl  oraz wpłacając zadatek  w wysokości 400 zł. Resztę kwoty należy uiścić  przelewem na konto najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem wydarzenia lub gotówką w dniu przyjazdu po wcześniejszym uzgodnieniu.

Konto: ING Śląski 64 1050 1025 1000 0090 9611 6125

Właściciel: Joga Balans

W temacie: Imię, Nazwisko, Grudniowa joga

Proszę o rozważne decyzje, zadatek jest bezzwrotna. Uznaje się, że jej wpłata jest równoznaczna z akceptacją oferty oraz udział w warsztatach wyjazdowych, jak i akceptacją programu wyjazdu oraz jego kosztów.

Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli ostatnie wolne miejsce zostanie uprzednio zarezerwowane przez inną osobę. Uczestnikowi nie przysługuje zwrot jego świadczenia na rzecz organizatora z przyczyn za które Organizator nie odpowiada.

Organizator może odwołać wydarzenie w przypadku jeśli liczba osób będzie mniejsza niż 80% zaplanowanej liczny uczestników. Grupa minimalna 10 osób. Wielkość grupy to maksymalnie 18 osób.

Zapytania telefoniczne pod numerem 664 060 083 (Olga)

D O D A T K O W E   A T R A K C J E (nie wliczone w cenę wyjazdu)

WYCIECZKA NA CZERWONE BAGNO z przewodnikiem. To spacer w najciekawszym i najdłużej pozostającym pod ochroną obszarze BPN czyli w rezerwacie Czerwone Bagno – Grzędy. Jest on ostoją łosi, wilków, oraz ptaków. Niepowtarzalna panorama bagien ze szczytu wieży widokowej na Wilczej Górze.

NARTY BIEGOWE. Warto spróbować swych sił na szlakach Biebrzańskiego Parku Narodowego, które zimą zmieniają się w doskonałe tereny do uprawiania tej formy rekreacji.

JAZDY KONNE. Przygotowaliśmy dodatkową opcję spędzenia czasu wolnego w siodle. Na miejscu znajduje się stajnia z końmi wierzchowymi. Zagroda znajduje się przy Szlaku Konnym Puszczy Augustowskiej i Mazur. Nasi instruktorzy pomogą rozpocząć przygodę z jazdą konną, a zaawansowanym jeźdźcom pokażą z grzbietu konia piękno Biebrzańskiego Parku Narodowego.

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW. Zagroda Kuwasy znajduje się przy trasie szlaku rowerowego R11. Rower to także polecany środek lokomocji aby zwiedzić słynne Czerwone Bagno. Karty wstępu do Biebrzańskiego Parku Narodowego  są do kupienia u nas na miejscu.

RUSKA BANIA. Serdecznie zapraszamy do relaksu w tradycyjnej saunie, znajdującej się w zaprzyjaźnionej agroturystyce nad Jeziorem Dreństwo. Kąpiel w przeręblu, lub rześkiej wodzie jeziora po wyjściu z sauny daje niezapomniane wrażenia. Jest to drewniany domek z naturalnego drewna, gdzie znajduje się piec opalany drewnem i nagrzewający kamienie, które  polewa  się wodą. Jednorazowo do bani wchodzi do 12 osób. Seanse mogą odbywać się na przemian z kąpielą w jeziorze.

MASAŻE. Masaż relaksacyjny ukoi nasze zmysły, a leczniczy zniweluje dolegliwości. Współpracująca z nami masażystka, na co dzień zatrudniona w sanatorium w Augustowie, proponuje szereg masaży częściowych i całościowych

PROPONOWANE WYŻYWIENIE

Pierwsze świadczenie: obiad lub kolacja w dniu przyjazdu

Ostatnie świadczenie: śniadanie lub obiad w dniu wyjazdu

W pozostałe dni – 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja

W Zagrodzie Kuwasy serwujemy  dobrą, na nowo zdefiniowaną domową kuchnię. Charakteryzuje się ona nadzwyczaj starannym doborem surowców, samodzielnym wypiekiem chleba na zakwasie, produkcją własnych przetworów owocowo-warzywnych, brakiem w menu sztucznych barwników, spulchniaczy i przypraw poza naturalnymi. Gotujemy zdrowo, co oznacza, że potrawy nasze nie są tłuste ani kaloryczne, nie są smażone lecz gotowane lub pieczone, serwujemy dużo warzyw, owoców i kasz.

Dieta wegetariańska i wegańska nie jest dla nas wyzwaniem, gdyż towarzyszy nam na co dzień. Jesteśmy też gotowi na przygotowanie innych diet (np. bezglutenowej) po wcześniejszym poinformowaniu nas o wymogach dietetycznych Gości.

W produkty zaopatrujemy się u sprawdzonych dostawców, częściowo u sąsiadów – rolników, a od niedawna część surowców pochodzi z naszego niewielkiego warzywnika, założonego wiosną 2018 r. Nasze własne wyroby, przetwory warzywno-owocowe wegańskie pasztety, regionalny ser i pieczywo własnego wypieku, można kupić na wynos.

Zobacz także oferowaną przez nas jogę kręgosłupa.

W skład śniadania wchodzi np.:

 • Chleby domowego wypieku (3 rodzaje)
 • Mleko, mleko roślinne, jogurt naturalny
 • Sery regionalne (korycińskie), sery twarde
 • Własnej produkcji twarogi
 • Pasty i hummusy wegetariańskie i wegańskie
 • Wegańskie pasztety
 • Własnego wyrobu dżemy i konfitury (kilka smaków)
 • Owsianka lub jaglanka gotowane na wodzie, z dodatkami (pestki, owoce)
 • Domowa granola z orzechami
 • Jajecznica lub inne danie na ciepło, np. naleśniki orkiszowe
 • Duży wybór warzyw (pomidory, rzodkiewki, rzepa, marchew, ogórki itp.)
 • Świeże owoce sezonowe
 • Kawa, wybór herbat, woda, soki domowe

Lunch serwujemy z bufetu, podając np.:

 • smaczną wegetariańską zupę z sezonowych warzyw
 • bar sałatkowy (gomasio, oliwa i domowego wyrobu ocet jabłkowy oraz przyprawy podane osobno)
 • danie gorące na bazie warzyw i kasz, z dodatkami
 • deser domowy
 • woda, kompot, kawa, herbata

Kolacja serwowana z bufetu składa się z:

 • wyboru pieczywa własnego wypiekudomowych
 • wege-pasztetów i serów z dodatkami, np. z domowym chrzanem, żurawinąpast i hummusów
 • wyboru warzyw świeżych i gotowanych na parze / lub grillowanych
 • kiszonek domowychdań ciepłych w wersji wegetariańskiej i wegańskiej, z dodatkami
 • napoi: kawy/herbaty, wody, soku

 

 

 

Zainteresowana/y kursem jogi w Warszawie?

 

 

 

JOGA BALANS - Kursy Ashtanga Vinyasa

Skontaktuj się z nami

Telefon

664 060 083

Adres

Ul. Sandomierska 17/7
02-567 Warszawa

Szkoła Jogi na Starym Mokotowie

[contact-form-7 id="26062" title="Formularz 1"]