Cykl warsztatów jogi ogólnej

Specjalnie dla Was stworzyliśmy cykl spotkań warsztatowych, który pomoże Wam zrozumieć, czym jest joga oraz w przyjemny, bezpieczny sposób wejść na jej ścieżkę. Skoncentrujemy się na dokładnym przyjrzeniu się ciału, jego możliwościom i ograniczeniom. Jego świadomość pozwoli nam na zrozumienie czym jest asana w ujęciu indywidualnym i jakich korzyści możemy się spodziewać od jogi.

Zapoznamy się z wachlarzem asan bazowych, które pozowlą nam określić, w zależności od indywidualnych potrzeb, jakim obszarom każdy z uczestników poświęcić powienien więcej troski. Cykl warsztatów zawierać będzie pozycje otwierające klatkę piersiową, wzmacniające ramiona i brzuch, rozciągajace boczne taśmy ciała, ale też nogi i plecy.

Wzmocnimy i uelastycznimy często zaniedbany  fundament –  nasze stopy.

Podczas cyklu tematycznych warsztatów otrzymacie zestaw narzędzi, którymi z czasem pogłębiania praktyki będzie mogli zarządzać w zależności od potrzeb pojawiajacych się w ciele.

Nie straszne będą Wam ociężałe nogi, spięty kark, ciężar barków czy ból kręgosłupa, znając bazowe asany możecie reagować własną krótką praktyką – szybko i skutecznie opanowując rozwijajacy się ból.

Praktykując jogę zawsze pogłębiamy kontakt ze swoim ciałem, dzięki oddechowi i pranayamom odnajdujemy naszą intuicję, źródło mocy, kreatywności, radości.  Poprzez niektóre asany i medytację w ruchu uczymy się ugruntowania, bycia elastycznym i płynnym w ciele co przekłada się z czasem na całe życie. Otwieramy serca na siebie oraz na innych. Harmonizujemy ciało, umysł, duszę.

TERMINY:

15.07, 17.07, 22.07, 24.07, 29.07, 31.07, 5.08, 7.08

Kurs obejmuje : 4 tygodnie, łącznie 8 spotkań, 2 razy w tygodniu po 1 godz. 15 min. Łącznie 10 godzin praktyki.

Zajęcia w trakcie kursu odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 19.15 do 20.30.

Kameralna grupa – maksymalna wielkość grupy to 10 osób. Maty do jogi są do dyspozycji w cenie kursu.

SZCZEGÓŁOWY OPIS KURSU

Nauczysz się wykonywać prawidłowo i bezpiecznie podstawowe asany obejmujące:
Otwieranie klatki piersiowej i barków
Otwieranie bioder 
Wzmacnianie brzucha
Wzmacnianie ramion i nadgarstków, stóp i całych nóg
Skręty tułowia – tzw. jogowy detox
Asany uelastyczniające ciało
Delikatne flow łączące Cię z Twoją wewnętrzną energią

Zrozumiesz czym są Vinyasy, przejścia pomiędzy pozycjami oraz  jak prawidłowo łączyć w nich ruch z oddechem, tak, by we właściwy sposób oddychać podczas praktyki. 

Nauczysz się wykonania dwóch Powitań słońca A i B.

Zrozumiesz dlaczego ważne jest ustawienie miednicy w pozycjach stojących i siedzących.

Poznasz podstawowe techniki odechowe -pranayamy bedące kluczem do wewnętrznego spokoju i medytacji.

Po każdych zajęciach jest moment, by wspólnie napić się pysznej cytrynowej lemoniady, zadać pytania nurtujące Was w trakcie praktyki oraz poznać się nawzajem.

Cykl warsztatów to zamknięta grupa w której pracujemy przez ściśle określony czas. Każda grupa ma  swoją własną, niepowtarzalną energię, dlatego grupy różnią się między sobą zarówno tempem fizycznego progresu jak i wewnętrzną dynamiką metafizyczną. Od dnia rozpoczęcia cyklu warsztatów grupy są zamknięte.

DLA KOGO:

Cykl warsztatów  przeznaczony jest dla wszystkich, chcących zrozumieć, co w pełnym znaczeniu tego słowa oznacza „praktykować jogę” oraz poznanie terapeutycznych możliwości asan i płynące z nich korzyści. Joga ogólna skierowana jest do osób chcących poznać jogę w szerszym znaczeniu, nie zawężając się do wybranego stylu, takiego jak choćby rozgrzewająca Vinysa, powięziowa Yin yoga czy kompleksowa Ashtanga. Każda joga wywodzi się z hatha jogi –  tradycyjnej indyjskiej jogi, bazującej głównie na pozycjach ciała czyli asanach oraz na kontroli oddechu (pranajama).  W cyklicznych spotkaniach nauczymy się praktykować i odczuwać własne ciało bez oczekiwań i wymagań. Podejdziemy do jogi z otwartością i zrozumieniem całej swojej istoty, umiejscowionej w naturze i stanowiącej integralną część uniwersum.
​                                    
PROWADZI:

Olga Passia certyfikowany nauczyciel Vinyasa Ashtanga Jogi. Ukończyła kilka kursów I szkoleń nauczycielskich u znakomitych i doświadczonych nauczycieli m.in. Johna Scotta, Manju Pattabhi Joisa, Basi Lipskiej-Larsen, Philippy Asher, Przemka Nadolnego. Nadal rozwija się pod okiem najlepszych nauczycieli, docenia medytację oraz praktyki mindfulness, kształcąc się w tym kierunku. Pasjonatka podróży, kontaktów z ludźmi i świadomego ruchu. Obserwacje ze spotykań I podróży przelewa na przysłowiowy papier. Jest mamą niemalże dorosłego syna i wciąż niedojrzałego psa Toro 😊 Założycielka studia jogi- Joga Balans- istniejącej od 2016 roku, na Starym Mokotowie od lutego 2019.

MISJA:

Misją Studia Joga Balans jest nauczanie bezpiecznej jogi w kameralnych grupach. Ważne jest dla nas indywidualne podejście do każdego, ponieważ każda osoba ma inne ciało i inną historię życia. Dbamy nie tylko o Waszą kondycję, ale i pomagamy zbudować siłę kręgosłupa. Nauczymy Was nie tylko jak rozciągać mięśnie, ale jak pracując z Waszym ciałem zbliżyć się do sztuki koncentracji i medytacji. Razem uspokoimy myśli przywracając wewnętrzny balans. 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ:

Zabierz wygodne ubranie do ćwiczenia, nie spożywać posiłków później niż 2 godziny przed zajęciami

INWESTYCJA :

399 zł

Uwaga: nieobecności na zajęciach kursu nie można odrobić poza terminami w ramach kursu.

Kurs rozpocznie się w minimalnej grupie 5 osób, w przeciwnym wypadku wpłacony zadatek zostanie oddany w terminie 4 dni roboczych od daty planowanego rozpoczęcia kursu lub zostanie (po uzgodnieniu z uczestnikami) przesunięta data rozpoczęcia kursu.

MIEJSCE:

JOGA BALANS
ul. Sandomierska 17
02-567 Warszawa

REZERWACJA: 

Rezerwacji można dokonać wpłacając 150  zł na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: olga@jogabalans.pl lub info@jogabalans.pl.

Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli ostatnie wolne miejsce zostanie uprzednio zarezerwowane przez inną osobę.

Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu przed zajęciami.

Konto: ING Śląski 64 1050 1025 1000 0090 9611 6125

Właściciel: Joga Balans

W temacie: Imie, Nazwisko, Joga ogólna

Wyślij potwierdzenie na olga@jogabalans.pl

 

 

 

Zainteresowana/y kursem jogi w Warszawie?

 

 

 

JOGA BALANS - Kursy Ashtanga Vinyasa

Skontaktuj się z nami

Telefon

664 060 083

Adres

Ul. Sandomierska 17/7
02-567 Warszawa

Szkoła Jogi na Starym Mokotowie

[contact-form-7 id="26062" title="Formularz 1"]