Jesienna Ashtanga

Ashtanga Vinyasa Yoga – kameralnie, uważnie i delikatnie

Kursu wprowadzający do pięknej praktyki Ashtanga Jogi podanej w nietypowy, lekki, delikatny sposób.

Poznaj system Ashtangi w naszym pięknym studiu Joga Balans na Starym Mokotowie, które na czas kursu wypełni się zapachem traw i delikatną muzyką o poranku.  Na początku kursu przygotujemy ciało, koncentrując się na delikanym rozluźnieniu powięźi, rozciągnięciu mięśni i rozbudzeniu świadomości ciała. Zaraz potem poczujecie Waszą moc i dopiero w tym momencie podamy Wam Ashtangę w sposób tak łagodny, jakiego wymaga od nas czas po wojażach, przeżyciach letnich podróży i wszystkiego co kojarzy się z latem.  Początek września to dla wielu z nas, początek nowego etapu w kole roku. Czas nowych postanowień powakacyjnych i czas ich realizacji.

Pozwólcie sobie w tym okresie zadbać o siebie, swoją równowagę oraz fizyczną przyjemność, którą odnajdziecie w wysiłku. Znajdzcie czas na mentalne i fizyczne rozluźnienie. W czasie trwania kursu poznasz podstawę systemu Ashtangi – połączenie ruchu z oddechem. 

PROGRAM KURSU JESIENNEGO

Kurs wprowadzający do praktyki Ashtanga jogi w kameralnym studio Joga Balans. 
Kurs obejmuje: 16 spotkań w okresie 8 tygodni, 2 razy w tygodniu po 1 godz. 15 min.

Łącznie ponad 20 godzin praktyki.

Kameralna grupa – maksymalna wielkość grupy to 10 osób. 

Zajęcia w trakcie kursu odbywają się w poniedziałki, środy  7.15 do 8.30.

SZCZEGÓŁOWY OPIS

Przekażemy Ci solidną wiedzę, by przygotować Twoje ciało do praktyki Ashtanga jogi, co pozwoli Ci poczuć się pewnie i swobodnie w Twoim ciele.

Poznasz  system oraz integralne elementy praktyki takie oddech Ujjayi, Drishti, Bandha.

Nauczysz się wykonywać prawidłowo i bezpiecznie asany ze szczególnym uwzględnieniem pozycji, które niewłaściwie wykonane mogą prowadzić do kontuzji.
Poznasz  zestaw pozycji jogi, który po właściwym poznaniu umożliwi Ci praktykę indywidualną, w domu, bez wsparcia nauczyciela.  Warunkiem koniecznym jest jednak zrozumienie  zasad wykonywania asan, oraz  właściwego ułożenia ciała w pozycji.

Zrozumiesz czym są Vinyasy, przejścia pomiędzy pozycjami oraz  jak prawidłowo łączyć w nich ruch z oddechem, by we właściwy sposób oddychać podczas praktyki. 

Poznasz pozycje podstawowe, służące rozgrzaniu oraz wzmocnieniu kręgosłupa, ramion oraz mięśni brzucha I nóg,
Zrozumiesz technikę wykonania dwóch rodzajów Powitań słońca A i B.

Z czasem będziemy dodawać ilość pozycji oraz stopień poziom zaawansowania.
Na zajęciach stopniowo będziemy uczyć się pozycji stojących z sekwencji pierwszej serii. W bardzo dokładny sposób omówimy wszystkie pozycje stojące.  

Uczestnicy kursu w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości będą mogli po zajęciach omówić każdą kwestię z nauczycielem.

Po każdych zajęciach jest moment, by wspólnie napić się imbirowej herbaty 🙂
Kursy to zamknięte grupy w których pracujemy przez ściśle określony czas.

Każda grupa ma  swoją własną, niepowtarzalną energię, dlatego grupy różnią się między sobą zarówno tempem fizycznego progresu jak i wewnętrzną dynamiką metafizyczną. Od dnia rozpoczęcia kursu grupy są zamknięte.

DLA KOGO

Kurs ten jest dla wszystkich, chcących zrozumieć co w pełnym znaczeniu tego słowa oznacza „praktykować jogę” i czym jest sama praktyka jednakże chcących podejść do niej w sposób łagodny dla swojego ciała, bez oczekiwań i wymagań, z otwartością i zrozumieniem ciała oraz całej swojej istoty umiejscowionej w naturze i stanowiącej integralną część uniwersum.
Kurs przeznaczony jest dla tych którzy chcą doświadczyć korzyści, nauczyć się czym jest terapeutyczny system Ashtangi oraz oddech Ujjayi będący kwintesencją praktyki. A także, dla tych, którzy chcą poczuć jak idealnym sposobem na ruch jest joga, jak buduje doskonałe samopoczucie, zbalansowany umysł i ładną sylwetkę.
Czas po wakacjach to  czas pierwszego wyczerpania energii, 3/4 roku już za nami, wyjazdy- dłuzsze i krótsze, łącza się z decyzjami jak zorganizować czas dzieciom, nam samym, organizacją spraw domowych, nierzadko letnie skoki temperatury łączące się ze zmianami klimatu do jakich nie jesteśmy przyzwyczajeni powodują, że po okresie wakacji jesteśmy zmęczeni i ociężali, niekiedy bardziej niż przed nimi.  Dlatego rozpoczęcie praktyki jogi w tym okresie powinno łączyć się z uwzględnieniem przeszkód jakie stawia wobec nasz współczesny spoóśb życia.  Bardzo wyczerpujący wymagający i intensywny.  Poranna joga, uważna i delikatna jest wezwaniem do aktywności uwzględniającej wszystkie warunki zewnętrzne.

TERMINY: 09.09, 11.09,16.09,18.09, 23.09, 25.09, 30.09, 02.10, 07.10, 09.10, 14.10, 16.10, 21.10, 23.10, 28.10, 30.10. 

 

Uwaga: nieobecności na zajęciach kursu nie można odrobić w innym czasie. 

Kurs rozpocznie się w minimalnej grupie 6 osób, w przeciwnym wypadku wpłacony zadatek zostanie oddany w terminie 4 dni roboczych od daty planowanego rozpoczęcia kursu lub zostanie (po uzgodnieniu z uczestnikami) przesunięta data rozpoczęcia kursu.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

Zabierz wygodne ubranie do ćwiczenia, nie spożywać posiłków później niż 2 godziny przed zajęciami

INWESTYCJA 

640  zł

Płatność 200 zł (zadatek)

W dniu ropzoczęcia kursu a.) dopłata całej kwoty 440 zł 

Istnieje możliwość zapłaty w 2 ratach- ( wrzesień, październik) zainteresowanych prosimy o informacje z zapytaniem drogą mailową.  

PROWADZI:

Miroslava Curova – daje z siebie dokładnie tyle, ile jest w niej samej oraz czego sama na ścieżce jogi doświadcza. Za swojego przewodnika na nauczycielskiej ścieżce wybrała Jara Paveka, bezpośredniego ucznia Nancy Gilgoff i Manju Joisa. Za jeden ze sposobów rozwoju i wyrazem miłości do siebie uważa jogę. Joga dla Miry to wolność i odpowiedzialność za siebie, ale też czerpanie radości i przyjemności z codziennego życia. Joga jest przestrzenią i  radością, wyzwaniem, a jednocześnie akceptacją swojego ciała, umysłu i duszy. Oprócz jogi w życiu towarzyszą jej masaże, którymi się zajmuję w wolnym czasie. Jest nauczycielką Ashtanga jogi oraz Vinyasy.

MISJA

Misją Studia Joga Balans jest nauczanie bezpiecznej jogi w kameralnych grupach. Ważne jest dla nas indywidualne podejście do każdego, ponieważ każda osoba ma inne ciało i inną historię życia. Dbamy nie tylko o Waszą kondycję, ale i pomagamy zbudować siłę kręgosłupa,  rozciągać mięśnie, a pracując z Waszym ciałem nauczymy Was sztuki koncentracji i medytacji. Razem uspokoimy myśli przywracając wewnętrzny balans. 

MIEJSCE

JOGA BALANS

ul. Sandomierska 17
02-567 Warszawa

Uczestnicy kursu w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości będą mogli każdą kwestię przedyskutować z nauczycielem.
Maty do jogi są do dyspozycji w cenie kursu.

Ilość miejsc ograniczona ( max 11 osób) Zaliczka jest wymagana w celu potwierdzenia udziału w kursie oraz rezerwacji miejsca

Rezerwacji można dokonać wpłacając 200  zł na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: olga@jogabalans.pl

Zadatek  podlega zwrotowi jedynie, jeżeli ostatnie wolne miejsce zostanie uprzednio zarezerwowane przez inną osobę, innych przypadkach zadatek jest bezzwrotny 

Konto: ING Śląski 64 1050 1025 1000 0090 9611 6125

Właściciel: Joga Balans

W temacie: Imie, Nazwisko, Jesienny kurs Ashtangi

Wyślij potwierdzenie na olga@jogabalans.pl

 

 

 

Zainteresowana/y kursem jogi w Warszawie?

 

 

 

JOGA BALANS - Kursy Ashtanga Vinyasa

Skontaktuj się z nami

Telefon

664 060 083

Adres

Ul. Sandomierska 17/7
02-567 Warszawa

Szkoła Jogi na Starym Mokotowie

[contact-form-7 id="26062" title="Formularz 1"]