Terapia joga

Ashtanga słusznie kojarzy się z intensywną formą jogi, niesłusznie zaś z aktywnością powodującą kontuzje. Ta wymagająca praktyka polega na skupieniu umysłu i zrozumieniu ustawień ciała,  które wykonane ze spokojnym umysłem i właściwym oddechem wzmocnią cyrkulację sił witalnych oraz oczyszczą system nerwowy. Umysł stanie się jasny, przejrzysty, spostrzegawczy. Poprzez właściwą praktykę jesteśmy zdolni włączyć system naprawczy, uzdrawiający nasze ciało, ducha i umysł.

Zapraszam Was na warsztat, na którym przekażę techniki systemu Ashtanga jogi.  Pozwolą Wam one poznać  terapeutyczne działanie jogi oparte na naturalnych, holistycznych ustawieniach ciała, właściwym oddechu i skupieniu umysłu. Ta forma fizycznej praktyki stanie się przewodnikiem dla tych z Was, którzy chcą głębiej i lepiej zrozumieć praktykę Ashtanga jogi oraz swoje własne ciało i jego ograniczenia.  Będziecie mogli zgłębić starożytną metodę jogi, przetłumaczoną na język naszych współczesnych ciał. Zrozumieć ich dolegliwości spowodowane stylem życia i ograniczenia wynikające nierzadko z norm kulturowych w jakich dorastamy. Dziś nasze bóle oddajemy w ręce lekarzom specjalizującym się w określonych „kawałkach” naszego ciała. W wielu przypadkach pomagają nam, ale często, gdy pomagają na kolano, szkodą na żołądek. Dzięki jodze jesteśmy w stanie wejść w głąb siebie i w samouzdrawiający proces, by pomóc samym sobie.

Moi nauczyciele Manju Jois oraz John Scott dali mi narzędzia, dzięki którym nauczyłam się pomagać moim uczniom w sposób całkowicie bezpieczny. Holistyczna i naturalna metoda opracowana przez ojca Manju, Pattabhi’ego  Jois’a oraz powolna i delikatna praktyka bazująca na obserwacji naturalnych i pierwszych ruchów dzieci ( autorska sekwencja Johna Scotta) jest kluczem do uzdrowienia naszych ciał i duszy. Obie metody bazują na naturalnych ruchach zgodnych z anatomiczną  budową człowieka. Przyglądając się dzieciom  w wieku niemowlęcym i ich najmłodszych latach przedszkolnych, widzimy, że ich rozwój fizyczny opiera się na przybieraniu pozycji, które nie tylko wzmacniają, ale też przygotowują je do radosnego cieszenia się nowymi możliwościami ciała przez cały okres dzieciństwa.  Naturalny rozwój naszych mięśni, elastyczność  i doświadczanie nowych fizycznych doznań i duchowych wzlotów zostają gwałtownie zatrzymane razem z pierwszymi latami spędzonymi w  szkole. Warsztat jogi terapeutycznej uświadomi Wam wasze możliwości oraz nakreśli kierunek pracy z waszym ciałem dzięki przyjrzeniu się obszarom, które w szczególności zostały poszkodowane przez styl życia naszych czasów. Praktyka i warsztaty będą wyjątkowym momentem, gdzie intensywny wysiłek i poznanie swojego ciała stanie się zabawą, a zdobyta wiedza ułatwi Wam prawidłowe ustawienie ciała i właściwe nastawienie ducha. Stosując się do kilku zaleceń codzienne funkcjonowanie okaże się przyjemniejsze, szczególnie, gdy wielu z nas żyje z bólem kręgosłupa, stawów, barków, nadgarstków. Joga terapeutyczna taka, jak joga kręgosłupa nie prowadzi nas do wykonania skomplikowanych dla naszych ciał asa, a jedynie do przygotowania ciała do przyjmowania naturalnych pozycji człowieka, bez uczucia bólu i dyskomfortu.

Aby  móc dotrzeć i zdiagnozować potrzeby własnego ciała należy wejść w aktywny proces jego poznania. Jeżeli macie uczucie, że potrzebujecie tej wiedzy, zapraszam na warsztaty studia  JOGA BALANS.

 

 

 

Zainteresowana/y kursem jogi w Warszawie?

 

 

 

JOGA BALANS - Kursy Ashtanga Vinyasa

Skontaktuj się z nami

Telefon

664 060 083

Adres

Ul. Sandomierska 17/7
02-567 Warszawa

Szkoła Jogi na Starym Mokotowie

[contact-form-7 id="26062" title="Formularz 1"]