Warsztaty terapii jogi

Ashtanga słusznie kojarzy się z intensywną formą jogi, niesłusznie zaś z aktywnością powodującą kontuzje. Ta wymagająca praktyka polega na skupieniu umysłu i zrozumieniu ustawień ciała,  które wykonane ze spokojnym umysłem i właściwym oddechem wzmocnią cyrkulację sił witalnych oraz oczyszczą system nerwowy. Umysł stanie się jasny, przejrzysty, spostrzegawczy.

Poznacie techniki wspaniałego nauczyciela Ashtangi Manju Joisa. Pomogą Wam one w lepszym zrozumieniu systemu, oraz pozwolą poznać jej terapeutyczne działanie oparte na naturalnych, holistycznych ustawieniach ciała, właściwym oddechu i skupieniu umysłu. Ta forma fizycznej praktyki stanie się przewodnikiem dla tych z Was, którzy chcą głębiej i lepiej zrozumieć praktykę Ashtanga jogi, oraz swoje własne ciało i jego ograniczenia.

Terapeutyczna praktyka Ashtagi umożliwi Wam zgłębienie starożytnej metody jogi, przetłumaczonej na język naszych współczesnych ciał, ich dolegliwości spowodowanych stylem życia i ograniczeń wynikających nierzadko z norm kulturowych w jakich dorastamy. Nasze bóle oddajemy w ręce lekarzom specjalizującym się w określonych „kawałkach” naszego ciała. W wielu przypadkach pomagają nam, ale często, gdy pomagają na kolano, szkodzą na żołądek. Dzięki jodze jesteśmy w stanie pomóc samym sobie.

Wiele pozycji wydaje się być nieosiągalnych, ponieważ podchodzimy do nich zbyt ambicjonalnie i bez właściwego przygotowania ciała. W wielu asanach przekraczamy własne możliwości lub źle ustawiamy ciało, co powoduje ból, który nie mija po wyjściu z pozycji. Dobry nauczyciel zwróci uwagę na odpowiednie tempo nauki, na prawidłowe pozycje i odpowiednie przygotowanie, tak żeby joga działała terapeutycznie.

Plan warsztatu:

30 listopad godz. 14:00 – 17.00

Warsztat rozpoczniemy od I serii prowadzonej aż do Navasany, w stylu tradycyjnym. 75 min

Przerwa 10 min

Część warsztatowa: omówienie najważniejszych (kluczowych dla terapii jogą) asan z Pierwszej Serii. Nauka i praktyka korekt i modyfikacji, w celu wykonywania bezpiecznych asan dopasowanych do możliwości praktykującego. / 60 min ( Yoga Chikitsa)

Przerwa towarzyska (napoje i własne przekąski) /10 min

Krótki wykład o systemie uzdrawiającym Ashtanga Yoga System plus dyskusja/ 25 min

Manju Jois, najstarszy syn K. Pattabhi Jois, to uznany na całym świecie, największy autorytet Ashtangi. Rozpoczął praktykę jogi w wieku 7 lat, w wieku 15 lat nauczał już innych – obecnie prowadzi zajęcia na całym świecie już od 45 lat. Jest zaszczycony, że może prowadzić tych wszystkich, którzy chcą skorzystać i uczyć się z pradawnych praktyk jogi. Manju znany jest ze swoich uzdrawiających dłoni oraz dokładnych korekt. Manju mówi „Jeśli praktykujesz wyłącznie pozycje, to doświadczasz ich terapeutycznego działania, ale nie osiągasz wszystkich korzyści płynących z praktykowania jogi. Zależy mi na tym, aby skupić się na pozostałych aspektach, zgodnie ze starą tradycją, a nie wyłącznie nauczać asan”.

Warsztaty wyłącznie na ZAPISY!

Cena 120 zł

Rezerwacji można dokonać zapisując się na listę mailem info@jogabalans.pl lub olga@jogabalans.pl oraz wpłacając zaliczkę w wysokości 100 zł w celu zarezerwowania miejsca.

Konto: ING Śląski 64 1050 1025 1000 0090 9611 6125

Właściciel: Joga Balans
W temacie: Imię, Nazwisko, warsztaty joga terapeutyczna

Wyślij potwierdzenie mailem. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli ostatnie wolne miejsce zostanie uprzednio zarezerwowane przez inną osobę. 

Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu przed zajęciami.

Uwaga! Oferujemy tylko 12 miejsc.

 

 

 

Zainteresowana/y kursem jogi w Warszawie?

 

 

 

JOGA BALANS - Kursy Ashtanga Vinyasa

Skontaktuj się z nami

Telefon

664 060 083

Adres

Ul. Sandomierska 17/7
02-567 Warszawa

Szkoła Jogi na Starym Mokotowie

[contact-form-7 id="26062" title="Formularz 1"]