fbpx

Joga Balans

Joga dla początkujących – zajęcia Jogi Warszawa

Zajęcia ogólne jogi dla początkujących – Warszawa

Zajęcia jogi ogólnej przeznaczone są dla osób całkowicie początkujących, które chcą poznać różnorodność asan bazowych. Będziemy wzmacniać nogi i ramiona oraz poznawać asany otwierające klatkę piersiową, wzmacniające brzuch oraz rozciągające boczne taśmy ciała oraz plecy. Poznamy też podstawowe zasady medytacji, w tym oddech Ujjayi.

Zajęcia jogi w grupie ogólnej:

  •  zwiększają świadomość własnego ciała i ruchu,
  •  wzmacniają fizycznie i psychicznie,
  •  nauczą łatwych technik medytacji, które pomogą w regeneracji umysłu.

JOGA OGÓLNA

Zajęcia jogi ogólnej przeznaczone są dla osób, które chcą poznać wachlarz asan bazowych. Będziemy wzmacniać nogi, ramiona, poznawać asany otwierające klatkę piersiową, wzmacniające brzuch oraz rozciągające boczne taśmy ciała oraz plecy. Poznamy podstawowe zasady medytacji, w tym oddech Uyaji. Z czasem przejdziemy do pozycji bardziej zaawansowanych, takich jak pozycje odwrócone oraz pozycje balansowe. Poprzez niektóre asany, a także naukę Vinyas, związanych z medytacją w ruchu, nauczymy się ugruntowania, elastyczności w ciele i umyśle.

Kurs na zajęciach w grupie ogólnej:

  •  zwiększają odczuwanie własnego ciała oraz świadomość jego ruchu,
  •  wzmacniają fizycznie i psychicznie,
  •  uczą łatwych technik medytacji, które ułatwią proces regeneracji umysłu.

Zajęcia jogi kręgosłupa i jogi regeneracyjnej w Warszawie

Kręgosłup, jako trzon postawy wymaga specjalnej uwagi. Jego złożona pięcioczęściowa budowa sprawia, że jest on mocno narażony na różnego rodzaju napięcia i przykurcze, które skutkują dużym dyskomfortem i złym samopoczuciem. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy tempo życia, częsty stres i siedzący tryb życia stają się coraz powszechniejsze. Warszawska szkoła jogi Joga Balans oferuje treningi regeneracyjnej jogi kręgosłupa, które są polecane zarówno osobom z dolegliwościami bólowymi i chorobami kręgosłupa, jak również dla osobom zdrowym – aby profilaktycznie wzmocnić swój narząd podporowy. Ćwiczenia rozciągające doskonale zregenerują ciało, wzmacniając kręgosłup i rozluźniając spięte miejsca. Dobrze wykonane asany sprawią, że mięśnie i ścięgna stają się bardziej elastyczne i poprawia się krążenie krwi. Dzięki regularnej jodze kręgosłupa zatroszczycie o swoje zdrowie, jednocześnie gwarantując sobie odprężenie i ulgę.

Jeżeli chcecie zadbać o swój kręgosłup w integracji z innymi joginami, wsłuchując się w nuty relaksacyjnej muzyki – spotkajcie się z nami na Mokotowie. Jeśli natomiast preferujecie zajęcia w swoim domowym zaciszu, w warunkach najlepiej do was przystosowanych – skorzystaj z sesji jogi indywidualnej.

Vinyasa joga

Istnieje wiele różnych ciekawych odmian jogi. Dzięki temu każda osoba jest w stanie styl najlepiej dopasowany do swoich upodobań i możliwości. Jednym z nowocześniejszych i coraz popularniejszych rodzajów jogi jest Vinyasa. To sztuka poznawania świadomości swojego ciała, gdzie ważną rolę odgrywa odpowiedni oddech. Specyficzny układ asan, którego uczymy na kursach Vinyasa przypomina swoisty taniec. Styl ten skupia się na płynnych przejściach między pozycjami i oferuje ogromną różnorodność ćwiczeń. Jest więc świetnym wyborem dla osób, które czują się znudzone klasyczną jogą. Dzięki zróżnicowaniu pozycji, możliwe jest uprawianie Vinyasa jogi przez osoby w każdym wieku i na różnych stopniach zaawansowania.

Vinyasa joga jest systemem opartym na systemie Ashtanga Vinyasy jogi. Są to zajęcia o średniej intensywności, z dużą ilością płynnych ruchów, połączonych zawsze oddechem oraz różnorodnością asan. Z tej praktyki skorzystać mogą z powodzeniem osoby na różnym poziomie zaawansowania. Dla osób początkujących nauczyciel proponuje łatwiejszą wersję asan, tzw. modyfikacje. Vinyasa jest nowoczesną formą jogi, dostoswaną do potrzeb świata Zachodu. Rytmiczna, odstresowująca, podnosi również energię i wytrzymałość. W zaskakujący sposób uspokaja poprzez odnalezienie zewnętrznego i wewnętrznego balansu, a nieco szybsze tempo pomaga w roznieceniu wewnętrznego ognia agni i wzmocnieniu całego organizmu.

WAVE YOGA 

WAVE YOGA  to autorski program łączący  jogę Iyengara z pilatesem oraz jogą funkcjonalną. W tej formie ruchu wykorzystujemy również muzykę oraz techniki oddechowe,  tak ważne w relaksacji i budzeniu świadomości ciała. Zajęcia składają się będą z kilku etapów:

Etap I – WAVE Basic/ Podstawa i oddech

Etap II– Wave Stretch and Strengthen/ Wzmocnij i rozciągnij 

Etap III – Wave Power and Dynamic / siła i energia

Na tych zajęciach mile widziane są również osoby anglojęzyczne. 

 

JOGA OGÓLNA WG. IYENGARA

Na tych zajęciach bazujemy na jodze według Iyengara dlatego zajęcia te skierowane są przede wszytskim do osób, które preferują spokojniejsze formy ruchu. Każdy i w każdym wieku może rozpocząć praktykę tej jogi  zapewniając sobie pełne bezpieczeństwo. Joga ogólna wg IYENGARA rozwija ciało symetrycznie, uczy uważności , szacunku do ciała i jego ograniczeń, a także buduje jego świadomość. Co przyniesie Wam udział w tych zajęciach:
– poznacie podstawowe pozycje stojące, siedzące: skłony, skręty, siady, a także pozycje regeneracyjne.
– zaczniecie lepiej czuć własne ciało
– nauczycie się relaksować i regenerować ciało i umysł
– wzmocnicie ale jednocześnie rozciągniecie ciało i usuniecie napięcia
– pogłębicie swój oddech i poprawicie przepływ energii życiowej

Metodę Iyengara charakteryzuje anatomiczna precyzja i prowadzenie, kładące nacisk na odpowiednie ustawianie ciała i odpowiednie działania w pozycjach. W wielowiekowej tradycji jogi w Indiach takie podejście do asan jest bezprecedensowe.
Precyzja nie jest jednak w praktyce jogi Iyengara celem samym w sobie, lecz narzędziem służącym poznaniu swojego ciała i rządzących nim wewnętrznych relacji, mechanizmów jego działania w przestrzeni. Spotkaniu z grawitacją i zrozumieniu oddziałujących na ciało bodźców, a także równoważeniu fizycznego, mentalnego i emocjonalnego wymiaru nas samych.

 

Zajęcia jogi – Ashtanga PSP

Zajęcia Ashtanga (Pierwsza Seria Prowadona-PSP)  to regularne zajęcia podczas których nauczyciel rozlicza sekwencję pierwszej serii Ashtanga jogi, służy to uzyskaniu płynności, nauki odpowiedniego tempa i osiągnięciu wspólnej, wyjątkowej energi grupy.  W cudownej atmosferze i energii praktykujemy razem  pod okiem nauczyciela i w zależności od poziomu grupy dodajemy kolejne asany.  Tu również uczymy się wygięć oraz doskonalimy sekwencję końcową.

Z tych zajęć mogą skorzystać zarówno osoby, które praktykują od dawna jak i te, które praktykę jogi rozpoczęły niedawno (jednak znają co najmniej pozycje stojące). Poszukujemy płynności w wykonywaniu sekwencji, a wszystko dzięki nauce oddechu i przejściom, które  doskonalimy. Te zajęcia są idealnym miejscem na kontynuację rozwoju, jeśli czujesz, że już nie jesteś początkującym/ą joginem/ką. Osoby bardziej zaawanasowane uczą się kolejnych asan z drugiej połowy pierwszej serii (po Navasanie). Dzięki nauce właściwego oddychania zrozumienie również aspekty pozacielesne jogi, co zbliży Was do poznania swojego wnętrza i osiągnięcie balansu.

 

Ashtanga dla początkujących + Mysore dla zaawansowanych – Joga Warszawa

Zapraszamy na zajęcia łączone, w których wezmą udzial osoby zarówno początkujące jak i zaawansowane. 

Na początku zajęć oferujemy 45 minut Wprowadzenia do Ashtangi dla osób całkiem początkującyh, w tym samym czasie swoją praktykę pod naszym okiem rozpoczną osoby zaawansowane. 

Jeśli jesteś osobą początkującą, to w czasie  tych zajęć przekażemy Ci solidną wiedzę, by przygotować Twoje ciało do praktyki Ashtanga jogi, co pozwoli Ci poczuć się pewnie i swobodnie w Twoim ciele. Poznasz system Ashtnagi oraz integralne elementy tej praktyki, jak oddech Ujjayi, Drishti i Bandha. Zrozumiesz czym są Vinyasy, czyli przejścia pomiędzy pozycjami, oraz jak prawidłowo łączyć w nich ruch z oddechem, po to, by we właściwy sposób oddychać podczas praktyki. Poznasz pozycje podstawowe, służące rozgrzaniu ciała oraz wzmocnieniu kręgosłupa, ramion, oraz mięśni brzucha i nóg. Zrozumiesz technikę wykonania dwóch rodzajów Powitań słońca A i B. Poznasz zestaw pozycji jogi, który po właściwym nauczeniu umożliwi Ci praktykę indywidualną. To czego nauczysz się w trakcie 45 minut zajęć możesz szlifować samodzielnie pod okiem nauczyciela, aż do zakończenia zajęć Mysore.

Z tych zajęć mogą skorzystać zarówno osoby ZUPEŁNIE początkujące, jak i już zaawansowane. One będa poszukiwać płynności w wykonywaniu sekwencji, a wszystko dzięki nauce pogłębiania uoddechu i przejściom, które będziecie doskonalić. Osoby bardziej zaawanasowane nauczą się również nowych, kolejnych asan z drugiej połowy pierwszej serii (po Navasanie) oraz będą doskonalić sekwencję końcową.

Zajęcia MYSORE to tradycyjna metoda nauczania Ashtanga Vinyasa Yogi, która w usystematyzowany sposób prowadzi nas od fizycznego aspektu asan do coraz głębszych i bardziej subtelnych form pracy (oddech, koncentracja, integracja). Buduje siłę, wytrwałość, świadomość, pomaga żyć w pełni w zgodzie ze sobą i otaczającym światem. Na zajęciach Mysore każdy praktykuje indywidualnie, przy asyście nauczyciela, rozwijając praktykę stosownie do swoich możliwości. W tej praktyce rozwiniesz w sobie nie tylko siłę mięśni, ale też samodyscyplinę.

W praktyce Mysore nie najbardziej liczą się jednak postępy fizyczne. Niekiedy nauczyciel zatrzymuje nas na drodze rozwoju ciała, kierując uwagę ku rozwojowi innych ważnych dla praktyki elementów. Może to być uważność, może to być pokora, a czasem po prostu akceptacja otaczającej rzeczywistości. Pamiętajcie, że na praktyce Mysore nie jesteśmy jedynymi uczniami w sali, czasem to my otrzymamy najwięcej uwagi od naszego nauczyciela, a czasem możemy czuć się pominięci. Pamiętajcie, że praktykujemy na macie, boso, w wygodnym ubraniu i o pustym żołądku. Staramy się praktykować w ciszy – z szacunkiem dla pozostałych uczestników. W naszej Szkole Jogi akceptujemy innych uczestników zajęć, ilość osób na sali, bliski kontakt i ułożone blisko siebie maty, odgłosy innych, ich oddech, trudności z wykonywaniem asan, a także lekkość i elastyczność pozostałych. Nie dajemy się ponieść emocjom zazdrości, krytyki skierowanej do siebie, do innych praktykujących, czy do nauczyciela. W praktyce Mysore staramy się nie oceniać, nie obserwować – temu ma służyć dhristi skierowane w konkretne punkty oraz właściwe wykonanie asany, a przede wszystkim – naszą wewnętrzną postawę – asanę. Staramy się praktykować bez oczekiwań, skupiając się na samym procesie.

Nie praktykujemy podczas dni księżycowych (nów, pełnia), oraz podczas menstruacji (minimum 3 dni przerwy).

Indywidualne i grupowe kursy Jogi w Warszawie – Joga Balans na Mokotowie

 

Ćwiczenia i kurs jogi na różnych poziomach w Warszawie

Zajęcia, kursy i warsztaty jogi na warszawskim Mokotowie to idealny wybór dla osób poszukujących odprężenia lub poprawy swojego stanu zdrowia. U nas nie liczy się efekt, lecz podróż, jaka do niego prowadzi. Pozwól sobie zwolnić i skupić się na własnym oddechu, pragnieniach i relacji z ciałem. Joga kręgosłupa, dynamiczne ćwiczenia lub wyjazdy z jogą, to tylko niektóre z możliwości, jakie czekają na Ciebie w Joga Balans.

Co to jest joga?

Joga to trening relaksacyjny, polegający na świadomym panowaniem nad oddechem i myślami. W Jogabalans – Joga Warszawa nauczymy Cię czerpać przyjemność podczas treningu duszy i ciała.

Namaste co to znaczy?

Słowo “namaste” w dokładnym tłumaczeniu oznacza “pokłon Tobie”. Jest to tradycyjne indyjskie słowo mające na celu ciepłe powitanie i pozdrowienie. 

Joga jak zacząć - Joga Warszawa?

Aby zacząć przygodne z jogą i się do niej nie zniechęcić, polecamy skorzystać z oferty zajęć joga dla początkujących w Warszawie. Instruktorzy jogi pomogą Ci odkryć właściwe tory w treningu i zaczerpnąć z niego przyjemność.

 

 

 

Zainteresowana/y kursem jogi w Warszawie?

 

 

 

JOGA BALANS - Kursy Ashtanga Vinyasa

Skontaktuj się z nami

Telefon

664 060 083

Adres

Ul. Sandomierska 17/7
02-567 Warszawa

Szkoła Jogi na Starym Mokotowie

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji przez jogabalans.pl za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu Regulaminu serwisu i Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204)